Kaubamärgid

Oma disainiga küünla valmistamine silikoon vormi abil

02.12.2018

1. Kõigepealt on vaja mõelda, millist küünalt on plaanis valmistada, sest vormi valmistamiseks on vaja mudelit, mida kopeerida. Selleks sobib mõni sobiva kujuga olemasoleva asi, samuti võib mudeli valmistada käsitööna savist, plastiliinist, puidust jne või hoopiski ise projekteerida! Meil oli nägemus soovitud lõpptulemusest. Idee realiseerimiseks projekteerisime oma küünla 3D projekteermis tarkvara abil (pilt).

 

2. Mudel tuleb väga korralikult ette valmistada, kuna silikoon vorm kopeerib iga detaili mudeli pinnalt. Lõplik küünal on koopia sellest mudelist. Meie printisime selle välja 3D printeriga (pilt) See võttis aega mõned päevad ja kasutasime selleks Büroomaailma 3D printimise teenust.

3. Valmistasime silikoon vormi,( pildid) Selleks tegime lihtsa ühepoolse ja -pesalise vormi. Kasutasime selleks vormisilikooni, kuumaliimi püssi, papptoru ja vineerplaati. Täpsema õpetuse silikoon vormi valmistamiseks leiab siit.  Kui soov rohkem küünlaid valmistada siis võib teha mitmeid vorme.

vormi-valmistamine

 

4. Seejärel valmistasime küünlaid. Silikoon vormi on lihtne kasutada, küünla valmimine võtab aega umbes pool päeva. Ühe vormiga saab valmistadada sadu küünlaid.

küünla valmistamine

5. Kaunistamine. Küünalde kaunistamiseks on palju erinevaid võimalusi, meie lisasime mõned triibud.

Kaunistatud küünlad