Kaubamärgid

Vormisilikooni rakendamisvõimalused

24.07.2018
Vormisilikooni rakendamisvõimalused

Meie müüdav vormisilikoon on materjal, mida oleme edukalt kasutanud oma tootmises mitmeid aastaid. Selle aja jooksul oleme proovinud palju vormisilikoone erinevatelt tootjatelt erineva hinnaklassiga. See konkreetne 37 ShA kõvadusega silikoon on osutunud parimaks, sest selle vastupidavus on kõige parem, seda on lihtne kasutada ja seda on võimalik osta mõistliku hinnaga. Sinist värvi silikooni kõvendi muudab segamise lihtsaks, kuna visuaalselt on väga hästi aru saada kas on segu on igalt poolt ühtlane. Vormisilikoon on hea materjal, millest on võimalik valmistada vorme üksikute ja väikeseeria detailide valmistamiseks.

Silikooni eeliseks on mittenakkuv pind, mille tulemusena on erinevast materjalidest detailide vormist kättesaamine üsnagi lihtne. Silikooni külge ei nakku üldiselt ükski teine materjal peale silikooni enda.


Silikooni üheks suurimaks eeliseks on ka kuumakindlus. Tegemist on ühe kõige kuumakindlaima 
polümeermaterjaliga, mis tähendab, et silikoon talub edukalt kõrgematel temperatuuridel toimuvaid kivistumisprotsesse. Kuumakindlus on ~200°C

 


Silikoon on elastne materjal. See annab suure eelise teiste jäikade vormimaterjalide ees. Vormist 
on võimalik kätte saada sellise geomeetriaga detaile, mida jäigast vormist kätte ei saa. Silikoonvormi on võimalik lihtsa vaevaga painutada, ilma et vorm puruneks.

 

 


Silikoonvorm on vastupidav. Silikoonvormi on võimalik kasutada mitmeid kordi. Olenevalt 
valatavast materjalist on vormi vastupidavus mõnekümnest kuni mitmesaja detailini. Vormide eluiga aitab pikendada eraldusaine.

 


Meie kasutame oma tootmises MANN200 sprei eraldusainet , mis on aastate pikkuse

kogemuse põhjal välja valitud toode, mis toimib vormide eluea pikendamiseks kõige paremini. MANN200 sobib erinevate materjalidega, kannatab kuumust ning eraldusaine on minimaalne mõju pinnakvaliteedile. Samuti on eraldusaine asendamatu abiline mitmeosaliste silikoonvormide valmistamisel. See aitab vältida vormi valmistamise ajal vormi poolte omavahelist nakkumist.

Silikoonvormi valmistamise aluseks saab võtta erinevaid olemasolevaid detaile mida saab seejärel kopeerida vajalikus koguses, näiteks:
varem toodetud detailid
ise tehtud esemed (näiteks kunstnike poolt), mida on vaja kopeerida suuremas koguses
3D prinditud detailid
freesitud või treitud detailid

Silikoonvorm võimaldab kopeerida väga täpselt olemasoleva detaili geomeetriat. Mõnel juhul kopeeritakse isegi sileda pinna peal olevaid sõrmejälgi. Seega on väga tähtis, et kopeeritav detail oleks ideaalselt puhas.

Vormid betoondetailidele

Vormisilikoonist on võimalik valmistada keeruka kujuga vorme betoondetailide tootmiseks. Kuna vormisilikoon on elastne materjal, siis on võimalik sellest vormist kätte saada ka sellise geomeetriaga detaile, mida jäigast vormist kätte ei saa. Silikooni on võimalik lihtsasti painutada ja venitada detaili kätte saamiseks. Vormisilikoon võimaldab valmistada keerulise pinnatekstuuriga vorme (erinevad mustrid, ornamendid, kirjad, logod jne). Silikoon on hea mittenakkuva pinnaga, seega on silikoonvormist betoondetaile lihtne kätte saada ning vormi puhastamisele kulub vähe aega. Hoolika töötamise puhul peab betooni vorm vastu sadade detailide toomise ilma probleemideta.

Küünlavormid

Vormisilikoonist on võimalik valmistada rikujuliste küünaldevorme. Seetõttu on osutunud silikoonvorm heaks valikuks käsitööküünalde valmistajatele. Küünlavormidele on üsna lihtsasti võimalik lisada logosid ja tekste (toote nime, kaubamärki, kaalu jne). Aastate jooksul oleme ka ise mitmeid silikoonist vorme teinud erinevatele küünaldele. Kogemus näitab, et vormid peavad vastu väga kaua, sest küünlad on mittenakkuvast materjalist ja neid on vormist lihtne kätte saada. See muudab käsitööküünalde tootmise lihtsaks ning on sõbralik vormide suhtes. Osade vormidega on toodetud sadu küünlaid ilma, et vorm oleks kahjustunud.

Seebivormid

Vormisilikoomiga on käsitöö huvilistel võimalik lihtsasti valmistada erikujulisi seepe. Samuti on võimalik üsna lihtsasti lisada oma seepidele peale logosid ja tekste (toote nime, kaubamärki, kaalu jne). Nagu ka küünlavormidel on seebivormide eluiga väga pikk, kuna seep on oma omadustelt mittenakkuv. Tavapärane seebivormide eluiga on üle 100 valatud seebi.

 

Vormid PUR-, epo-, akrüül- jms vaikudele

Vormisilikooni on võimalik kasutada erinevate polümeersete vaikude valamiseks. Meie

vormisilikooni abil saab valmistada nii jäikasid plastdetaile kui ka elastseid kummist detaile. Välimuse poolelt on vastavalt soovile võimalik toota nii läbipaistvaid kui ka värvitud detaile.Valmis tooted võivad olla nii funktsionaalseid kui ka lihtsalt illustratiivsed-dekoratiivsed.

Kuna vaigud on oma omadustelt üsna agressiivsed materjalid silikoonvormi suhtes, siis
on vormi eluiga piiratud. Tavaliselt saab ühe vormiga valmistada 20-50 detaili. Pikema vormi eluea jaoks on vajalik kasutada eraldusainet.

 

Vormid ehete tegemiseks

Vormisilikoon sobib hästi akrüül- ja epovaigust käsitööehete valmistamiseks. Võib kasutada ka teisi kauneid valatavaid materjale.

Vormisilikoonide pakendid on väikesed, alates ühest kilogrammist. Seega ei ole
probleemi, et peaks väikeste vormi jaoks väga suures koguses materjale ostma, mida pärast enam vaja ei lähe.

 

Vormid kipsile

Kipsdetailide valmistamiseks saab vormisilikoonist edukalt teha vorme kipsi valamiseks. Läbi silikoonvormi on võimalik kopeerida juba olemasolevaid kipsdetaile.